Na twee overwinningen in de afgelopen rondes stond de wedstrijd tegen Sopsweps op het programma. Dit duel werd gespeeld in de good old Klokketoren. Eigenlijk was er weinig veranderd sinds ik er voor het laatst was geweest, alweer enige jaren geleden. De muren hadden wel een likje verf gehad, maar voor de rest was alles nog hetzelfde als jaren geleden.
SMB startte voortvarend met twee overwinningen van Carl en Fitzgerald, maar daarna was de koek ook bijna op. Op de staartborden had Sopsweps een flink ratingoverwicht en dat werd ook in punten uitgedrukt. Roy stond nog wel goed, maar forceerde de boel en dat leverde uiteindelijk een nul op. Onze topscoorder Jaap kreeg op bord 2 IM Riemersma tegenover zich. Jaap volgde zijn theorieboek, maar mogelijk was dat niet de laatste versie, want twee zetten nadat hij uit zijn boek was stond hij al wat minder. De techniek van de IM was voldoende om te winnen.
Als laatste was Hans nog bezig. Hij verdedigde met verve een vervelende stelling met dame tegen toren en loper. Uiteindelijk kon hij het halfje binnenhalen, waardoor de eindstand op een niet eens geflatteerde 3-7 kwam. Hoe die partij verliep ziet u hieronder met het commentaar van Hans.
Volgende ronde komt er weer een kans om matchpunten binnen te halen. SMB 1 speelt dan uit tegen Max Euwe in Enschede. Dan moeten we wel uit een ander vaatje tappen.
SMB
- SOPSWEPS'29
3 - 7
1.
Klip,J.A.(Hans)
- Peek,M.H.J.(Marcel)
½ - ½
2.
Houben,J.P.(Jaap)
- Riemersma,L.(Li)
0 - 1
3.
Gisbergen van,S.(Stan)
- Wustefeld,E.M.F.(Emile)
½ - ½
4.
Krudde,F.(Fitzgerald)
- Pijl,G.(Gert)
1 - 0
5.
Wustefeld,C.(Carl)
- Smeele,F.G.M.(Frank)
1 - 0
6.
Aubel,J.(Jochem)
- Heer de,M.(Machiel)
0 - 1
7.
Rijkschroeff,B.L.(Bram)
- Booij,J.(Johan)
0 - 1
8.
Hatert van den,R.(Roy)
- Bottema,T.P.(Tom)
0 - 1
9.
Hogenhout,R.(Ruben)
- Onselen van,P.R.G.(Paul)
0 - 1
10.
Knoop,W.(Wouter)
- Webbink,H.D.(Dinand)
0 - 1
Welkom bij schaakvereniging Strijdt Met Beleid, opgericht in 1848 en daarmee een
van de oudste schaakverenigingen van Nederland en de oudste schaakvereniging van
Nijmegen en omstreken.